ContentProtect'i yükledikten sonra İnternet'e bağlanamıyorum

Net Nanny 6.5 (Türkçe) • 22 July 2013

Öncelikle, ContentProtect'i yüklemeden tüm güvenlik duvarı, anti virüs ve casus yazılıma karşı koruma yazılımlarının devre dışı bırakılmış olması gerekir. Bunu yapmadıysanız, lütfen ContentProtect'i kaldırın ve yaygın olarak kullanılan güvenlik duvarı programlarının nasıl devre dışı bırakılacağı ile ilgili yönergeler için SSS No.1'e bakın.

Hala sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızda uyumlu olmayan bir program veya ciddi bir casus yazılım virüsü olabilir. Yaygın bir şekilde çakıştığını saptadığımız bir program, HP ve Compaq bilgisayarların çoğunda bulunan bir OEM yüklemesi olan, 'Spam Subtract'dir. Bunu kaldırmak için, 'başlat' ardından 'denetim masası' ve sonra da 'program ekle/kaldır' öğelerini tıklatın ve kaldırın.

Yine bir filtreleme programı olan McAfee Privacy Service ile de uyumlu değiliz. Lütfen McAfee Privacy Service uygulamasını kaldırmadan ContentProtect'i kaldırmayın. Aksi takdirde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Bunun olup olmadığını görmek için, 'başlat' ardından 'denetim masası' ve sonra da 'program ekle/kaldır' öğelerini tıklatın ve kaldırın.

SBC Yahoo müşterisiyseniz, ContentProtect'i program ekle/kaldır ile kaldırmanız gerekecektir

'Başlat' sonra 'ayarlar' sonra da 'Denetim Masası'nı tıklatın. 'Program ekle/kaldır' seçeneğini çift tıklatın, ilgili programınızı seçin, listede yoksa 'Content Protect Suite' olarak arayın ve 'ekle/kaldır' veya değiştir/kaldır' seçeneğini belirleyin. 'Tümüne evet'i tıklattığınızdan emin olun. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda değişiklikler devreye girer.

Tüm Internet Explorer pencerelerini kapatın. 'Başlat' sonra 'ayarlar' sonra da 'denetim masası'nı tıklatın ve İnternet Seçenekleri'ni çift tıklatın. 'Genel' sekmesini tıklatın, ardından 'Temporary Internet Files'ın altından 'dosya sil' düğmesini tıklatın. Bir kum saati görünür. Kaybolmasını bekleyin. Sonra 'ayarlar' ve ardından 'dosya görüntüle' öğesini tıklatın. Simgeleri vurgulamak için 'ctrl' düğmesine basılı tutarak 'A'ya basın. Sonra dosyaları kaldırmak için 'sil' düğmesine basın. Bu pencereyi kapatın, 'tamam'a basın, sonra geçmiş dosyalarını kaldırmak için ''Geçmişi Sil'i tıklatın. Yine bir kum saati görünür. Saat kaybolduktan sonra dosyalar silinir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Bundan sonra SBC Yahoo/Global Applications Suite'in bazı bileşenlerini kaldırmamız gerekir

'Başlat/'ayarlar/'denetim masası/nı ve sonra 'program ekle/kaldır'ı tıklatın, 'Yahoo applications' uygulamasını seçin ve ebeveyn denetimleri, casus yazılımlara karşı koruma, İnternet Koruması ve EZ Anti virüs kutularını işaretleyerek, kaldırma işlemine devam edin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sonra ContentProtect'i yeniden yüklemeyi deneyin.

yazılımımızla çakışan yaygın casus yazılım virüsleri 'başlat' ardından 'çalıştır'ı tıklatıp, sonra 'sporder' yazıp 'giriş'e basarak bulunabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini görüyorsanız:

SM2

New.net

Rlls

Ncase

GoogleDesktop (Bunu görüyorsanız, Google masaüstü'nün eski bir sürümüne sahipsiniz demektir. Lütfen bunu kaldırın ve son güncelleştirmeyi indirmek üzere web sitelerine bakın*)

Bilgisayarınızda ciddi casus yazılımlar var demektir ve ContentProtect bilgisayarınızda çalışmadan önce kaldırılmaları gerekir. Aşağıdaki listede ücretsiz olarak indirilebilen ve bu tür yazılımları başarılı bir şekilde kaldırabilen programlardan bazıları verilmektedir.

Spybot, istemcilerine bilgi gönderen çerezlerinizi ve İnternet dosyalarınızı

izleyen virüsleri tarar ve kaldırır.

Spybot'u yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklatın

http://download.com.com/3000-2144-10122137.html?part=104443&subj=dlpage&tag=button

Program yüklendikten sonra, güncelleştirmeleri denetlediğinizden emin olun.

Ayrıca Lavasoft'un Adaware uygulamasını da indirebilirsiniz. Açılan reklamlar gibi reklam yazılımlarını ayıklar

http://www.lavasoftusa.com

Herhangi bir ilave casus yazılımına karşı bir denetim daha yapmak üzere aşağıdaki web sitesini de ziyaret edin.

http://www.doxdesk.com/parasite