İnternet Bağlantısında Yavaşlama ya da Kopma

Net Nanny 6.5 (Türkçe) • 22 July 2013

 1. ContentProtect uygulamasını kaldırın.
  1. ContentProtect uygulamasının kaldırılması yavaş gezinmeyi veya İnternet bağlantısı kopukluğunu çözümlemiyorsa, lütfen BaşlatÇalıştır'ı tıklatın, SPORDER yazın, ""tamam""ı tıklatın.
   Gelen listede CWHOOK veya CWLSP ile başlayan herhangi bir listelenen öğe görüyor musunuz? Görüyorsanız, lütfen müşteri hizmetleri hattını arayın (1-801-508-3596, çalışma saatleri: Pzt-Cuma 8.00 - 17.00 MST [GMT-07.00, ABD].) Müşteri hizmetleri temsilcileri size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Ayrıca, support@contentwatch.com adresinden müşteri hizmetlerine e-posta da gönderebilirsiniz
  2. Hala nette gezinemiyorsanız, BaşlatÇalıştır'ı tıklatın, SPORDER yazın, ""tamam""ı tıklatın. Listede CWHOOK veya CWLSP ile başlayan herhangi bir listelenen öğe görüyor musunuz? Görmüyorsanız, lütfen İnternet Servis Sağlayıcınıza başvurarak, İnternet bağlantınızı yeniden oluşturmak için yardım alın.
  3. ContentProtect uygulamasının kaldırılması yavaş gezinme sorununu çözümlüyorsa ya da İnternet bağlantınızı yeniden kurabiliyorsanız, lütfen Contentprotect ile neyin çakıştığını anlayabilmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarını okuyun.
 2. BaşlatDenetim MasasıProgram Ekle veya Kaldır'ı tıklatın; aşağıdakilerden herhangi biri yüklü mü?
  • Avast AntiVirus
   ContentProtect Avast Anti virüs ile uyumlu değildir, lütfen bu uygulamayı kaldırın; aşağıdaki adresten ücretsiz bir anti virüs yazılımı yükleyebilirsiniz: http://www.grisoft.com'dan AVG
  • AVG Firewall 7.1
   ContentProtect AVG Firewall 7.1 ile uyumlu değildir, lütfen bu uygulamayı kaldırın; aşağıdaki adresten ücretsiz bir güvenlik duvarı yükleyebilirsiniz: http://www.zonelabs.comadresinden ZoneAlarm Free
  • AOL Ebeveyn Denetimleri
   ContentProtect tüm diğer programların Ebeveyn Denetimleriyle çakışır. Lütfen ebeveyn Denetimi yazılımını kaldırın.
  • Earthlink Total Access
   ContentProtect bu ürünle çakışır. Halen bu ürünle uyumsuzluk için herhangi bir düzeltme ya da çözüm bulunmamaktadır.
  • F-Secure
   ContentProtect bu İnternet Güvenliği ürünüyle uyumlu değildir. ContentProtect ZoneAlarm Professional, Norton Internet Security ve McAfee Security Suite ile uyumludur.
  • F-Prot
   ContentProtect bu İnternet Güvenliği Ürünüyle uyumlu değildir. ContentProtect ZoneAlarm Professional, Norton Internet Security ve McAfee Security Suite ile uyumludur.
  • Guardian Monitor
   ContentProtect bu İnternet Güvenliği Ürünüyle uyumlu değildir. ContentProtect ZoneAlarm Professional, Norton Internet Security ve McAfee Security Suite ile uyumludur.
  • Google Masaüstü 1.x
   ContentProtect 1.x sürümüyle uyumlu olmadığından, lütfen 1.x sürümünü kaldırın ve 2.x sürümünü yükleyin.
  • Kerio Firewall
   ContentProtect Kerio Firewall ile uyumlu değildir, lütfen bu uygulamayı kaldırın, aşağıdaki adresten ücretsiz bir güvenlik duvarı yükleyebilirsiniz: http://www.zonelabs.com adresinden ZoneAlarm Free
  • McAfee Privacy Service
   Bu program ContentProtect'in filtresine müdahale eder, dolayısıyla Program Ekle veya Kaldırile kaldırılması gerekir: BaşlatDenetim MasasıProgram Ekle veya Kaldır'ı tıklatın, McAfee Privacy Service'i kaldır seçeneğini vurgulayın.
  • NOD32
   ContentProtect'i NOD32'yi yükledikten sonra yüklediyseniz, lütfen ContentProtect'i kaldırın. ContentProtect'i yeniden yüklemeden önce NOD32'nin HTTP denetlemesini devre dışı bırakın. Bunun nasıl yapılacağından emin değilseniz, lütfen kullanım kılavuzuna veya adresindeki NOD32 teknik desteğe bakın..
   HTTP denetleme devre dışı kaldığında, NOD32'yi devre dışı bırakıp ContentProtect'i yeniden yükleyebilirsiniz. ContentProtect, NOD32'den önce yüklendiyse ve İnternet hızında yavaşlama yaşıyorsanız, NOD32'nin HTTP denetleme özelliğini devre dışı bırakın. Bunun nasıl yapılacağından emin değilseniz, lütfen kullanım kılavuzuna veya adresindeki NOD32 teknik desteğe bakın.)
  • OnTrack
   ContentProtect OnTrack'i çökertir. Halen bu uyumsuzluk için herhangi bir düzeltme ya da çözümümüz bulunmamaktadır.
  • Panda
   1. Ekranınızın sağ alt köşesindeki (saatin solundaki) ContentProtect simgesini sağ tıklatın, Yönetim Araçlarını sol tıklatın, oturum açın.
   2. Geçersiz Kılmalar'ı tıklatın.
   3. Uygulama olarak etiketli sekmeyi tıklatın.
   4. Panda dizinine göz atın.
   5. .exe dosyalarını ana Panda klasörüne ve tüm .exe dosyalarını altdizine tek tek ekleyin. (Pandanın tümündeki ana klasör ve alt dizinlerde 25'ten fazla .exe bulunur.)
   6. Tamam'ı tıklatın.
   7. Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Pure Networks Port Magic
   Bu program ContentProtect'in filtresine müdahale eder, dolayısıyla Program Ekle veya Kaldırile kaldırılması gerekir: BaşlatDenetim MasasıProgram Ekle veya Kaldır'ı tıklatın, Pure Networks Pure Magic'i kaldır seçeneğini vurgulayın.
  • SBC Yahoo
   Bu programın kaldırılması gereken 2 bileşeni bulunur: Ebeveyn Denetimleri ve Casus Yazılıma Karşı Koruma Bu bileşenleri kaldıramıyorsanız, lütfen SBC desteğe başvurun.
  • Sophos Anti-Virus
   ContentProtect, Sophos anti virüs programı ile uyumlu değildir, lütfen bunu kaldırın, ücretsiz bir anti virüs programını şuradan yükleyebilirsiniz: http://www.grisoft.comadresinden AVG.
  • SpamSubtract
   Bu program ContentProtect'in filtrelerine müdahale eder, dolayısıyla Program Ekle veya Kaldır ile kaldırılması gerekir: BaşlatDenetim MasasıProgram Ekle veya Kaldır öğesini tıklatın, SpamSubtract'i kaldır seçeneğini vurgulayın. Lütfen ContentProtect'i de kaldırın. ContentProtect'i bağlantısındanindirebilir/yeniden yükleyebilirsiniz.
  • Sygate
   ContentProtect bu İnternet Güvenliği Ürünüyle uyumlu değildir. ContentProtect, ZoneAlarm Professional, Norton Internet Security ve McAfee Security Suite ile uyumludur.
  • Trend Micro PC Cillin
   ContentProtect ve TrendMicro PC Cillin programının İnternette gezinmeyi yavaşlattığı, hatta Windows içinde bile yavaş dolaşıma neden olduğu bilinmektedir. Dolaşımı bir miktar hızlandıran, ancak yavaşlık sorununu tamamen ortadan kaldırmadığı bilinen bir çözüm aşağıdadır:
   • PC Cillin Internet Security uygulamasını açın (ana menü)
   • Network Security'ye (Ağ Güvenliği) gidin
   • Personal Firewall'a (Kişisel Güvenlik Duvarı) gidin
   • Geçerli bağlantıyı DÜZENLEYİN (doğrudan /çevirmeli / kablosuz, ...vs. yapın)
   • EXCEPTIONS'a (İSTİSNALAR) gidin ve tüm ""contentwatch"" girişlerini, hatta ""allow"" işaretlileri (izin verenleri) bile (beş kadar olabilir) kaldırın. İnternet güvenliği, Norton/Symantec'e benzer şekilde yeni bir TCP/UDP bağlantısı oluşturulmaya çalışıldığı her seferde izin alır. ""izin ver"" ya da ""reddet"" kaydı burada oluşturulur
   • Content Protect izin ver seçeneğini seçmesi gerektiği her seferde tekrar izin alır (bu durumlardan biri profilin yenilenmesidir) (yapılan işe göre bunu 3-4 kez yapmanız gerekebilir, ancak gereken ""izin ver"" kayıtları oluşturulduktan sonra tekrar sorulmaz)
  • VCOM System Suite
   ContentProtect bu İnternet Güvenliği Ürünüyle uyumlu değildir. ContentProtect, ZoneAlarm Professional, Norton Internet Security ve McAfee Security Suite ile uyumludur.
 3. Yukarıdaki listeyi gözden geçirdikten sonra, sorununuz devam ediyorsa veya Program Ekle veya Kaldır listenizde yukarıda bahsedilen yazılımların hiçbiri yoksa, İnternet bağlantısı sorununuzu düzeltmek için lütfen sonraki sorun giderme adımlarını okuyun. Bilgisayarınızda yazılımımızla çakışan casus yazılımlar veya reklam yazılımları olabilir. Bunu doğrulamak için, Spybot ve Ad-Aware SE uygulamalarını indirin ve yükleyin: SPYBOT'u indirmek ve yüklemek için, aşağıdaki bağlantıyı tıklatın:
  http://download.com.com/3000-2144-10122137.html?part=104443&subj=dlpage&tag=button ADAWARE SE'yi indirmek ve yüklemek için, şuraya gidin: http://www.download.com/3000-2144-10045910.html?part=69274&subj=dlpage&tag=button İlave casus yazılımları tekrar denetlemek için aşağıdaki web sitesini ziyaret edin.
  http://www.doxdesk.com/parasite Ayrıca, Windows güncelleştirmelerinizi de şuradan yükleyin: http://v4.windowsupdate.microsoft.com/en/default.asp
 4. Yukarıdaki sorun giderme adımlarını izledikten sonra hala yavaşlık sorunu yaşıyorsanız ya da hala İnternet'e bağlanamıyorsanız, lütfen müşteri hizmetleri hattını arayın (1-801-508-3596). Müşteri hizmetleri temsilcileri size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.