ContentProtect 2.0'da hangi yenilikler var?

Net Nanny 6.5 (Türkçe) • 22 July 2013

  • Kullanım Kolaylığı - ContentProtect, İnternet'te hızlı filtreleme yapabilmek ve ev kullanıcılarına özgü gereksinimleri karşılamak üzere yeniden tasarlanmıştır. ContentProtect ""kutudan çıktığı gibi"" yapılandırılabileceği gibi, aile mensuplarının her biri için de özelleştirilebilir. Parola korumalı yeni ""etkinleştir/devre dışı bırak"" özelliğimizle, ebeveynler İnternet korumaları üzerinde denetim sahibi olabilir.
  • Eşdüzeyler Arası Veri Alışverişi - ContentProtect aşağıdakileri içeren diğer uygulamaları önlemeye yönelik diğer çözümler de geliştirmiştir: Yasadışı yollardan müzik, yazılım ve sakıncalı filmleri ve görüntüleri yüklemek için yaygın olarak kullanılan, BitTorrent, Kazaa, eMule/eDonkey ve Gnutella.
  • Popüler Uygulamalar - ContentProtect ebeveynlere popüler İnternet oyunları ve diğer uygulamalarla geçirilen zamanı en aza indirme ve hangi oyunların aile mensuplarına uygun olduğunu belirleme denetimini verir.
  • Performans ve Uyumluluk - ContentProtect'in yeniden tasarlanmış filtreleme motoru, kullanıcıların İnternet'te gezinme deneyimini en uygun hale getirmek için en yeni algoritmaları ve teknolojileri kullanır. Ayrıca, yeni motorumuz, diğer üçüncü taraf uygulamalarıyla (örn. güvenlik duvarları, casus yazılım önleme araçları, anti virüs araçları...) uyumla ilgili sorunları ortadan kaldırmak üzere tasarlanmıştır.
  • Özelleştirilmiş Beyaz Liste / Kara Liste - Performansı artırmak amacıyla, ContentProtect yöneticilere, önceden tanımlanan web sitelerine ""erişime daima izin ver"" veya ""erişimi daima engelle"" olanağı sağlayan, ""Beyaz/Kara"" liste seçeneğini de sağlar.
  • Birden Çok Dil Desteği - İnternet korumasını artırmak amacıyla, ContentProtect artık birden fazla dildeki İnternet içeriğini filtrelemektedir. Yeni arayüzümüz Çince olarak da kullanıma sunulmuştur. Kısa süre içinde daha fazla dilde de kullanıma sunulacaktır.