Bir kullanıcıyı oturum açma ekranıma nasıl ekleyebilirim?

Net Nanny 6.5 (Türkçe) • 22 July 2013

Oturum açmayı zorunlu kılmamızın nedeni, herhangi bir İnternet etkinliği başlamadan önce filtrenin açık olduğunu doğrulamaktır. Her seferinde parolayı girmemenin bir yolu, hesabınızda varsayılan bir kullanıcı profili oluşturmaktır. Oturum açma ekranı yine gelir, ancak bu kullanıcı hesabını bir parolayla ayarlayabilirsiniz ve böylece oturum açmak için tek yapmanız gereken, varsayılan profil adını tıklatmak olur. Bu şekilde sadece yönetici ayarlarda değişiklik yapabilir, diğerlerinin ise filtrelenmiş bir web ortamına erişmesine izin verilir. Bu türde bir profil oluşturmak için şunları yapın:

  1. ContentProtect'e yönetici olarak oturum açın. Bunu yapmak için, sistem tepsinizdeki ContentProtect simgesini sağ tıklatın ve Oturum Aç'ı seçin. Not: Daha önce oturumunuzu kapatmanız gerekebilir.
  2. Görev çubuğunuzdaki sarı fener simgesini (saatin yanında) sağ tıklatıp Aç'ı seçerek, Ayarlar seçeneğini açın. Raporları veya Ayarları Görüntüle için düğmeler bulunan bir ekran açılır. Ayarlar'ı tıklatın ve istenirse yönetici parolanızı girin.
  3. ContentProtect ana ekranında, Düzen > Kullanıcı Ekle veya yanında artı işareti olan simgeyi tıklatarak Kullanıcı Ekle seçeneğini belirleyin. Bu ekran otomatik olarak Yeni Kullanıcı profilini yükler.
  4. Adını, hesap ayarlarını ve filtreleme ayarlarını tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz. Yönetici hakları olmadığı sürece, profil parola olmadan kullanılabilir. Parola istenmiyorsa, ""Oturum açarken parola iste"" seçeneğinin işaretini kaldırın. Ayarlarda herhangi bir değişiklik yaptıysanız, profil penceresinin altındaki Uygula düğmesine bastığınızdan emin olun.